01/08/2019

Fitek spouští evropský portál pro elektronickou fakturaci InvoiceGate.com

Společnost Fitek spustila evropský portál pro elektronickou fakturaci InvoiceGate.com, který umožňuje malým a středním podnikům jednoduše a transparentně odesílat a přijímat elektronické faktury. Portál pro elektronickou fakturaci je technologicky pokročilá platforma s moderním vzhledem. Tato platforma umožňuje uživateli odesílat a přijímat elektronické faktury, a to jak místně, tak v rámci evropské sítě PEPPOL. Portál pro elektronickou fakturaci byl uveden do provozu v Estonsku, v červnu 2019.

Mait Sooaru, ředitel skupiny Fitek Group, k tomu uvedl: „Všem firmám usnadňujeme odesílání a přijímání elektronických faktur. Začínáme v Estonsku a poté expandujeme do dalších pobaltských zemí a následně to severní a střední Evropy. Naším cílem je pokrýt během jednoho roku většinu Evropy a posílit informovanost o InvoiceGate.com.”

Vývoj tohoto inovativního prostředí je rozsáhlý a zacílený na širokou škálu spotřebitelů v celé Evropě. Projekt ocenila rovněž Evropská Unie a obdržel prestižní grant Connecting Europe Facility (CEF), což je klíčový nástroj financování EU na podporu růstu, zvyšování počtu pracovních míst a konkurenceschopnosti prostřednictvím cílených investic do infrastruktury. Aplikace Fitek je jediný úspěšný projekt tohoto typu.

CEF

CEF financuje projekty, které vytváří nová spojení v evropské energetice, dopravě a digitálních sítích. Jeho cílem je dosáhnout toho, aby evropská ekonomika více zohledňovala ochranu životního prostředí, a to prostřednictvím různých udržitelných režimů dopravy, rychlých širokopásmých spojení a podpory obnovitelné energie v souladu se strategií Evropa 2020.

Fitek Group

Fitek Group je společnost působící v oblasti řešení finančních technologií, která působí v Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Velké Británii, Slovensku, Srbsku a v Bosně a Hercegovině. Fitek Group je součástí belgické společnosti Unified Post. Fitek Group zaměstnává 280 lidí a v roce 2018 dosáhla obratu 21,5 milionů EUR.

Nothing found.